Fotografia zatrzymuje chwilę w czasie, zmieniając w ten sposób życie (Dorothea Lange)

O mnie

Fotografia jest moją pasją, która zastępuje mi malowanie. To właśnie w konkursach rysowniczych i malarskich zdobywałem pierwsze wyróżnienia. Obecnie staram się malować obiektywem aparatu, stąd jeden z rodzajów moich zdjęć to obrazy fauny i flory w artystycznym ujęciu.

Część z nich można zobaczyć i zamówić w serwisie Wydrukuj Fotografie, lub bezpośrednio u mnie. Wiele fotografii prezentuję na stronie oraz – najnowsze – w mediach społecznościowych. Prawie każdą z nich można zamówić w formie wydruku. Wystarczy napisać do mnie na maila.

Zapraszam do obserwowania mojego profilu na facebooku oraz instagramie

Specjalizuję się także w fotografii pejzażowej i architektonicznej. W tym zakresie współpracowałem z Wydziałem Promocji UM Opola. Moje zdjęcia można także oglądać w serii „Obrazy Górnego Śląska”.

Od dłuższego czasu współpracuję ze Stowarzyszeniem „Pojęcie Ruchu”, gdzie zdobyłem doświadczenie w fotografii sportowej. Zdjęcia z treningów oraz zawodów można zobaczyć na stronie FB Stowarzyszenia.

Posiadam także niewielkie studio do fotografii produktowej i prostej fotografii portretowej. Bardziej rozbudowane sesje portretowe, motocykli lub samochodów mogę wykonać w wybranym plenerze, w tym z wykorzystaniem mobilnego oświetlenia błyskowego.

Zdjęcia wykonuję sprzętem marki Pentax (Pentax K-1, Pentax KP) z wykorzystaniem najnowszych obiektywów, ale także starych analogowych, w tym legendarnych (Trioplan, Takumar), z którymi Pentax jako jedyny w pełni współpracuje.

Mam możliwość wykonywania zdjęć w podczerwieni specjalnie do tego celu zmodyfikowanym aparatem, co umożliwia wykonanie niesamowitej i trudnej do uzyskania obecnie produkowanymi aparatami fotografii.

Wsparciem dla powyższego sprzętu jest dron DJI Mini 3 PRO, znakomicie uzupełniający sesje zdjęciowe z lotu ptaka.

Jeśli spodobały Ci się zdjęcia i chciałbyś wesprzeć moje działania, kliknij na poniższy przycisk i postaw mi kawę. Będzie mi bardzo miło.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nagrody i wyróżnienia

2023

2022

  • I miejsce w konkursie fotograficznym „Głos mają ryby” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego
  • II miejsce w kategorii „Nieoczywiste Śląskie” w konkursie Wiki lubi Zabytki 2022
  • III miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „A to Polska właśnie…”
  • Wyróżnienie w konkursie fotograficznym Wiki Lubi Zabytki (w 10-tce najlepszych fotografii konkursu)

2021

  • I miejsce w międzynarodowym konkursie fotograficznym „Pałace w kadrze” organizowanym przez Instytut Yunus Emre w Warszawie
  • II miejsce w XXVI edycji konkursu fotograficznego „Zabytkowa architektura wsi opolskiej”
  • Wyróżnienie w konkursie Pstryk Opole 2.0 – zdjęcie mostu im. Joachima Halupczoka w kalendarzu miasta Opola.

2020

  • III miejsce Ogólnopolskim konkurs fotograficzny „Martwa Natura” (organizator Zielonogórski Ośrodek Kultury)

Kalendarz kolekcjonerski „Magia Kopic” 2022

W 2021 roku został opublikowany w dużym nakładzie pierwszy kalendarz z wszystkimi moimi zdjęciami. Kolekcjonerski kalendarz “Magia Kopic” to kompozycja fotografii w brązowym odcieniu bichromii. Trzy z tych fotografii zostało wyróżnione w konkursie “Zabytkowa architektura wsi opolskiej”, organizowanym przez Muzeum Wsi Opolskiej.

Więcej informacji o kalendarzu na stronie kopice.pl Poniżej krótki film prezentujący kalendarz “Magia Kopic”

Kalendarz „Magia Kopic”

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.